Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Veľké KapušanyHľadať


 
 

Klub dôchodcov

kd_foto1.png

   V určitom veku života každého človeka nastane  obdobie po odpracovaní produktívneho veku čas zaslúženého odpočinku a to dôchodkový vek. Nie u každého rovnako, ale väčšinou je to obdobie odpočinku. Je to etapa, keď niektorí to berú, že nie sú potrební pokiaľ sa nevenujú svojím vnúčatám a nepomáhajú svojím deťom. Cítia sa osamelí a uvažujú ako ten čas využiť, na sklonku svojho života byť nejako užitočný. Práve Klub dôchodcov je prostredie, ktoré spestrí ich život.

Vedúca klubu: Danyiová Magdaléna

Predseda: Mgr. Papp Ladislav 

Kontakt: Ul. Zelená 68

                      Veľké Kapušany, 079 01                            Tel: 056/ 638 25 50, 0918 872 519                        

Otváracie hodiny: Po. 13:00 – 16.30

                                    St.  13:00 – 16.30 

                                    Pi.  13:00 – 16.30 

 

Členský príspevok na rok 5eur.

kd_foto2.png

   Klub dôchodcov sa nachádza v centre starej časti mesta na Ulici Zelenej č. 68 v obnovenom rodinnom dome, ktorý Mesto Veľké Kapušany zakúpilo pre svojich dôchodcov. Naši predchodcovia, zakladatelia  pod vedením  p. Füzeséryovej boli veľmi aktívni, svedomite sa podieľali na práci, rozvoji a činnosti klubu. Ďalšie vedenie KD prevzal JUDr. Marič J. a Szabová K., ktorí túto budovu zveľaďovali.  Nastala výmena strechy obnovila sa fasáda. Tieto práce sa v plnom rozsahu zabezpečovali z rozpočtu mesta. Po oprave strechy z jednej izby bol vytvorený prístrešok altánok. V polovici roka 2015 nastala v klube dôchodcov zmena. Vedenie prevzal Mgr. Papp Ladislav a Magdaléna Danyoivá. Začiatky neboli ľahké, ale spoločným úsilím a spolu s aktívnymi členmi sme sa snažili v klube vytvoriť veľké zmeny. Nastala veľká úprava dvora, vyrezali sme starý orech, upravili sme časť murovaného plotu farebnou aplikáciou, natreli sme plechový plot za pomoci našich členov.  S veľkou radosťou musím vyzdvihnúť prácu p. Vetrecina J., p. Dzura T.,  p. Kováča P., Tótha A., p. Čerňanského P. a v neposlednej miere aktivitu p. Vaja D.

   Pomaly sa klub začal rozvíjať a radosť z aktivít mala svoje ovocie.  MsÚ  pod vedením p. primátora   p. Petrikána  stále našla v nás pochopenie a podalo pomocnú ruku. Na sklonku roka 2018 sme požiadali o pomoc  s obnovou podlahy a maľbou v  3 miestnostiach. Bola to veľká práca, ale konštatujeme, že pri pohľade na novú plávajúcu podlahu a pekné čisté steny zabúdame na vynaložené pracovné  úsilie. Ďakujeme ešte raz mestu, že nám to finančne zabezpečili. Musím podotknúť, že nemalé úsilie sa vynaložilo aj pri upratovaní, začo patrí poďakovanie p. Balážovej a za vonkajšie práce na dvore klubu p. Bačovi. Aj v roku 2019 by sme chceli pokračovať v rekonštrukcii dvoch izieb a kuchyne.       

   Klub dôchodcov má 250 členov. Nie všetci sa aktívne podieľajú na jeho rozvoji. Pracuje sa podľa plánu práce.  V mesiaci február sa koná výročná členská schôdza, kde sa vyhodnocuje činnosť klubu za uplynulý rok   fašiangovou zábavou. Každý pondelok sa schádza 15 členný spevokol Őszirózsa  pod vedením p. Sárköziovej A. a p. Baloghovej I., ktoré pripravujú skupinu na jednotlivé vystúpenia. V stredu a piatok sa schádzajú členovia, kedy rozvíjame kreatívne práce vymieňame si skúsenosti, podľa aktualít sa venujeme spoločenský podujatiam.

V lete vysádzame kvety a staráme sa o úpravu a čistotu klubu a dvora. Máme možnosť merania krvného tlaku, besedy ohľadom zdravotných tém.

kd_foto3.png 

   V marci sa tradične podľa záujemcov usporiada oslava Dňa žien s posedením a hudbou. Máj, varenie gulášu pod altánkom v klube  s príjemným sedením. Mesto nám zakúpilo 6 stolov s 12 lavicami, kde sú  naše stretnutia. Ďalej  počas našich aktivít sa 20 členov v máji  zúčastnilo  výletu vo Vysokých Tatrách , kde sme strávili krásny týždeň v prekrásnej Tatranskej Lomnici, kde sa radi vraciame každý rok. V mesiaci júl sme zorganizovali autobusový týždenný zájazd do Maďarského Hajdúszoboszló, kde si každý rekreant mal možnosť príjemne  oddýchnuť. Ďalší zájazd sakonal v mesiaci august,  bol to týždenný pobyt v meste  Nyírbátor v príjemnom prostredí termálneho kúpaliska. 

kd_foto4.png 

   Každú jeseň sa v októbri  zúčastňujeme husacích hodov vo V. Trakanoch, kde naše ženy vystupujú a zároveň párajú perie a šúpu kukuricu. Je to tiež jedna z našich úspešných akcií v klube.   Mesiac október je mesiacom  úcty k starším, kde pozývame našich členov- jubilantov, ktorí dovŕšili okrúhle výročie 70, 75, 80, 85 rokov svojho života. Záverom roka v mesiaci december, organizujeme stretnutie pre osamelých členov klubu spojený s pekným vianočným programom v priestoroch MsÚ. V priebehu  celého roka sa snažíme podľa potreby spolupracovať s mestom i školskými zariadeniami. Zabezpečujeme a pripravujeme pohostenie pre deti počas letného tábora i vystúpenia na akciách mesta.

   Všetky  aktivity a pomoc od MsÚ si vysoko vážime a sme radi, že mesto oceňuje seniorov i prácu v klube dôchodcov.

 

                                                                          Vedenie klubu:  Mgr. Papp Ladislav

                                                                                                    Danyiová Magdaléna

kd_foto5.png

 

kd_foto7.png

kd_foto8.png

 

P O Z V Á N K A

 

Denné centrum vo Veľkých Kapušanoch

( klub dôchodcov ) Vás srdečne pozýva

Meghivo.pngna guláš party, ktoré sa uskutoční

dňa 10. mája 2019 (piatok) o 14.oo hod.

na dvore klubu dôchodcov

 

Členovia podľa možnosti nech prinesú so  

sebou domáce produkty:

slaninu, klobásu, tekuté dobrodružstvá

 

 

M E G H Í V Ó

 

A nagykaposi Nyugdíjas Klub

szeretettel hívja tagjait

2019 május 10.-én (pénteken) 14.oo órára

a klub udvarán

 megtartandó gulyás partira.

Kérjük a résztvevőket, hogy lehetőségük szerint hozzanak magukkal házi készítményeket: szalonnát, kolbászt és italt

 

 


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka