Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Veľké KapušanyHľadať


 
 

Otázky a odpovede

napistenamico.pngVážení návštevníci webových stránok mesta Veľké Kapušany.
 

  Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?
Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme
, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
   Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Veľké Kapušany na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Veľké Kapušany si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Veľké Kapušany na zverejnenie svojho mena pri odpovedi na webovej stránke mesta. Osobné údaje budú uchovávané len pre potreby komunikácie. Prístup k osobným údajom má správca webovej stránky vrámci svojej servisnej činnosti. Osobné údaje budú uchovávané počas zverejnenia otázky na webovej stránke. Súhlas so spracovaním osobných údajov môže kedykoľvek odvolaný na mailovej adrese  spravca.ikt@vkapusany.sk. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním.


 
:
:
:
Ochrana osobných údajov
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odpovede na Vaše otázky z komunikačného formulára

Otázka zo dňa 10.4.2019, od Š.Vytlačiť
 

Otázka: Prosím o Informáciu, či Mestský úrad vo Veľkých Kapušanoch cestou niektorej zo svojich komisií organizuje pre svojich občanov obrad obnovenia manželského sľubu a jeho podmienky. V tomto roku oslavujeme s manželkou 50. výročie sobáša.


Odpoveď:
Dobrý deň,
Mesto Veľké Kapušany  neorganizuje  hromadný  obrad obnovenia manželského sľubu. S radosťou však vyhovieme žiadosti jednotlivcov, ktorí majú záujem  o slávnostné obnovenie manželského sľubu. V prípade záujmu sa môžete informovať na matričnom úrade osobne, na tel. čísle 0566282421, alebo mailom  na matricny.urad@vkapusany.sk. Bude nám cťou byť prítomní s Vami  pri takomto významnom jubileu Vášho spoločného manželstva.

S pozdravom Zuzana Šipošová, matrikárka


 
 

Otázka zo dňa 25.3.2019, od _Vytlačiť
 

Otázka: Dobrý deň prajem,prosím o infor.ohľadom výstavby beto.múru ...
Ábel Ravasz splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, ako sa vyjadril ohľadom výstavby betón. múru/ohrady od rómskej komunity/.


Odpoveď: Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz dňa 27.02.2019 navštívil mesto Veľké Kapušany. Na stretnutí sa zaoberali témou zlepšenia situácie a možného sociálneho  napredovania  rómskej komunity.  Dňa 29.01.2019 poslanci mestského zastupiteľstva odročili žiadosť vlastníkov nehnuteľností rodinných domov na ulici Čičarovskej vo Veľkých Kapušanoch o výstavbu betónového múru.
   Každý má právo byť rozhorčený, ale výstavba betónového múru nebola odobrená mestským zastupiteľstvom ako ani splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity Ábelom Ravaszom. Stavbou múru by došlo k segregácii rómskej komunity, čím vedenie  Mesta Veľké Kapušany nesúhlasí. Mesto Veľké Kapušany bude v nasledujúcom období hľadať riešenie na zoptimalizovanie danej situácie.

S pozdravom

MsÚ Veľké Kapušany 


 
 

Otázka zo dňa 21.3.2019, od GézaVytlačiť
 

Otázka: Dobrý, potrebujem harmonogram zberu odpadu v meste. Kto by mi ho vedel poskytnúť v papierovej forme.


Odpoveď: Dobrý deň, aktuálny harmonogram zberu triedeného odpadu z domácností vo vytlačenej podobe  vám poskytnú pracovníci  1. kontaktu v MsÚ v kancelárii 1. kontaktu.

S pozdravom
MsÚ Veľké Kapušany


 
 

Otázka zo dňa 20.3.2019, od ĽubošVytlačiť
 

Otázka: Chcel by som sa opýtať, aké má otváracie hodiny Turistické informačné centrum??


Odpoveď: Dobrý deň, požadované  informácie nájdete na webstránke mesta na          adrese :  https://www.vkapusany.sk/turisticke-inf-centrum.html
S pozdravom
František Perhács,
Správca IKT


 
 

Otázka zo dňa 20.3.2019, od EvaVytlačiť
 

Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, kedy organizujete Lečofest ?
Ďakujem za odpoveď.
Eva


Odpoveď: Dobrý deň, Lečofest sa uskutoční od 23.-24. a 25. augusta 2019 na Mestskom futbalovom ihrisku. 
S pozdravom
MsÚ Veľké Kapušany.

 


 
 
Položky 11-15 z 15
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka