Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Veľké KapušanyHľadať


 
 

Otázky a odpovede

napistenamico.pngVážení návštevníci webových stránok mesta Veľké Kapušany.
 

  Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?
Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme
, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
   Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a ani ju nenahrádza. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.
Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené. Táto rubrika tiež neslúži na opakovanú vzájomnú diskusiu.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Veľké Kapušany na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Veľké Kapušany si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Pre úspešné odoslanie formulára je potrebné vyplniť polia označené hviezdičkou (*).

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Veľké Kapušany na zverejnenie svojho mena pri odpovedi na webovej stránke mesta. Osobné údaje budú uchovávané len pre potreby komunikácie. Prístup k osobným údajom má správca webovej stránky vrámci svojej servisnej činnosti. Osobné údaje budú uchovávané počas zverejnenia otázky na webovej stránke. Súhlas so spracovaním osobných údajov môže kedykoľvek odvolaný na mailovej adrese  spravca.ikt@vkapusany.sk. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním.


 
:
:
:
Ochrana osobných údajov
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Odpovede na Vaše otázky z komunikačného formulára

Otázka zo dňa: 14.8.2019 od I. K.Vytlačiť
 

Otázka: 

Už niekoľko rokov sa vo V.Kapušanoch beztresne porušuje zákaz zastavenia na ulici Hlavnej . Všade inde sa porušenie dopravnej značky zákazu zastavenia trestá pokutou. Ja som zastavila na rozhraní značky zákazu zastavenia pri nemocnici, kde permanentne je problém zaparkovať a väčšinou sa tam pacienti zdržia iba niekoľko minút, ale to ma neospravedlňuje, je to v poriadku zákaz je zákaz a mestská polícia si robí svoju robotu. Tak som teda išla hneď zaplatiť pokutu (samozrejme mierne naštvaná). Zároveň som však v kancelárii mestskej polície upozornila, na značku, ktorá sa už roky porušuje a to každý deň. To som ale nemala robiť, lebo už ma policajt (myslím, že to bol šéf mest.polície) ani nenechal dohovoriť, skákal mi do reči a vraj ja nemám čo kontrolovať políciu, vraj odstránenie značky mám oznámiť dopravnému inžinierovi a to, že na zákaze zastavenia stoja autá mám oznámiť z miesta činu a nie u nich v kancelárii, i keď som mala fotografický dôkaz z pred troch minút. Vééééľmi ma prekvapil prístup mestskej polície vo V.Kapušanoch k upozorneniu na problém. Tak som zaplatila pokutu a išla ku dopravnej značke zákazu zastavenia na Hlavnej ulici a oznámila som im to z miesta činu, na čo mi pracovníčka oznámila, že nevie kedy sa dostavia, možno o niekoľko minút, ale možno aj o niekoľko hodín. Počkala som tam asi 15 minút, no polícia mala zrejme véééľmi veľa zásahov a tak sa na miesto činu nikto z polície nedostavil. A čo dodať na záver? Vo Veľkých Kapušanoch nemajú rovnaké dopravné značky rovnaký význam, alebo mestská polícia nemá na všetkých porušovateľov dopravných značiek rovnaký meter!?!? Takže záver si urobte sami. Odpoveď: 

Dobrý deň,
Ďakujeme za Váš mail. Dňa 14. augusta 2019 tak, ako to aj uvádzate, ste bola riešená v blokovom konaní za porušenie dopravnej značky B34 (zákaz zastavenia). To, či je niekto pacient, alebo čas, ako dlho sa pacient v Poliklinike na ul. Zoltána Fábryho zdrží, nepatrí medzi výnimky zo zákazu zastavenia.
Zaplatením blokovej pokuty ste potvrdila, že ste sa dopustila dopravného priestupku. Váš telefonický oznam o tom, že na ul. Hlavnej v zákaze zastavenia stoja motorové vozidlá sme prijali potom, ako ste odišla z kancelárie mestskej polície. Čo sa týka riešenia predmetu Vášho telefonického oznámenia o porušovaní dopravnej značky na ul. Hlavnej a poukázania na to, že mestská polícia mala zrejme veľmi veľa zásahov, keďže sa nedostavila hneď , Vám odpovedáme, že mestská polícia klasifikuje oznámenia na prioritné a menej prioritné, ale v časovej postupnosti preveruje všetky.

S pozdravom 

MsP Veľké Kapušany


 
 

Otázka zo dňa: 03.08.2019 od GyörgyVytlačiť
 

Szép napot,
Egy nagy probléma van Nagykaposon, a szemetelés. és ehez tartozik a romák által a kukákból való szemet kiszedése, szétszórása. Az L.N.T. 85/12-13 lakótelep előtti kukákból álndóan kiszórják a szemetet a kukákból a földre, és ezzel nagyon nagy a bűz a lakótelepnél. Szeretnék érdeklődni, hogy nem e lehet esetleg elkeríteni a kukákat, és lakat alá tenni.. Nagyon nagy segitség lenne számunkra. 
Köszönjuk szépen a segitséget, és remélem megoldható ez a probléma.

György
 Odpoveď:

Kedves György,

Hasonló kezdeményezés már volt városunkban a P.O.H lakótelepen,  ahol a város elkészített a lakosok kérésére egy csukható szemétlerakóhelyet.

 Fennálló problémák voltak, hogy lakosok nem csukták, vagy megrongálták a zárat stb.

Ezért a város polgármestere egy új földalatti szeméttároló üzembe helyezésében gondolkozik az L.N.T lakótelepen.

Tisztelettel

Városi Hivatal

 


 
 

Otázka zo dňa: 03.07.2019 od M. E.Vytlačiť
 

Dobrý deň,
oznamujete nám, že sa vynovujú prechody pre chodcov. Mám dotaz, prečo na ceste smerom na Čierne Pole pri kaplnke nie je
prechod pre chodcov, keď tade prechádzajú denne žiaci do škôl, ľudia na cintorín a pod.
Ďakujem za odpoveď
 Odpoveď:

Dobrý deň,

Predmetný priechod pre chodcov je na ceste tretej triedy č. 3754, ktorej správu a údržbu zabezpečuje SPRÁVA CIEST KSK Správa a údržba Michalovce.

Vašu žiadosť o zriadenie priechodu pre chodcov by ste mala adresovať a zaslať správcovi predmetnej komunikácie.

S pozdravom MsÚ


 
 

Otázka zo dňa: 24.06.2019 od Juraj F Vytlačiť
 

Dobrý deň. Zaujmalo by ma čí sa bude striekať každá jedna záhradkárska časť smerom na čierne pole aj a vojany za mestom ... platíme mestu daň aj elektriku na udoči tak by som rad ocenil ak by sa postrek robyl aj na záhradkách ... Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, 

zamestnanci ktorí budú prítomní pri postreku, vedia o žiadostiach zo záchradkárskych osád, poprosíme Vás o zabezpečenie, aby brány boli otvorené.

Za elektriku neplatíte mestu.
Ďakujeme, MsÚ


 
 

Otázka zo dňa: 24.6.2019, 0:54 od Roman Vytlačiť
 

Prečo opäť nefunguje osvetlenie na sídlisku P.O.H,okolie a pred blokom č.48 a to celý víkend?

Roman


Odpoveď:

Dobrý deň!

       Ďakujeme za Váš oznam, pravdepodobne porucha nastala v dôsledku nepriaznivého počasia. O poruche sme sa dozvedeli prostredníctvom Vašej správy. Zamestnanci MsÚ pracujú na jej odstránení. Pre rýchlejšiu reakciu na daný problém Vás poprosíme a skoršie nahlásenie poruchy.

 

S pozdravom MsÚ 


 
 

Otázka zo dňa: 21.6.2019, od FrantišekVytlačiť
 

Dobrý deň, chcel by som sa poďakovať vedeniu mesta za vynikajúci návrh revitalizácie zelene v meste z príležitosti Svetového dňa životného prostredia. Verím, že sme aj ostatným mestám ukázali pozitívny príklad, aby nás nasledovali a vytvárali kvalitnejšie životné prostredie. Chcem sa opýtať, či plánujete v tom pokračovať v budúcnosti?

Ďakujem za  odpoveď
František


Odpoveď

Dobrý deň,

ďakujeme za uznanie, vedenie mesta už pracuje na ďalších projektoch ktoré opäť rozhýbu naše mesto. O téme a čaše projektov Vás budeme včas informovať cez webstránku   mesta Veľké Kapušany.

S pozdravom MsÚ


 
 

Otázka zo dňa: 6.6.2019 od RobertVytlačiť
 

Otázka:
Chcel by som upozorniť na okrádanie ľudí používaním teplej vody už od štvrtka rána odkedy je pustená ale neustále tečie iba studená.pochopím to cez deň keď sa musí systém natlakovať, ale večer keď sa iste nepracuje tak by mala byť uzatvorená nakoľko tečie iba studená a skoro každý si odpúšťa vo viere,že už potečie teplá ako predchadzajúce roky.tak si platíme za teplú vodu i keď tečie iba studená.Myslím, že by nebolo od veci vyhlásiť miestným rozhlasom, že kady presne končí revizia a odkedy bude pustená pravdivo teplá voda.


Odpoveď:

Dobrý deň, 

Mesto Veľké Kapušany neobdržalo informácie ohľadom revízií od správcov bytov, ani požiadavku aby informácie propagovalo, z toho dôvodu nie je v našej kompetencii Vám podať bližšie informàcie. Kontaktujte svojho správcu bytov.

S pozdravom MsÚ

 


 


 
 

Otázka zo dňa: 23.05.2019 od ReginaVytlačiť
 

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, kde by som sa mohla dozvedieť bližšie o tých občanoch, ktorí zomreli napr. v posledných 10 dňoch. Čiže oznamy o úmrtí.
Ďakujem
Regina.Odpoveď:
Dobrý deň,
Aktuálne oznamy o úmrtí mesto Veľké Kapušany zverejňuje na webstránke mesta
formou smútočného oznamu viď:

https://hlasenie.vmflorian.sk/sk_SK/vox/07901-velke-kapusany?ref=db097a3c


Bližšie osobné údaje o zosnulých nezverejňujeme.

VM_Florian.png

                                                                                       S pozdravom
                                                                                        E. Semanová
                                                                                       Referent MsÚ

 


 
 

Otázka zo dňa: 22.05.2019 od CVytlačiť
 

Dobrý deň!

    Chcem sa informovať o vyhotovenia noveho občianskeho preukazu ci je to ešte možne.. Kedže môj brat je umiestneny v dome dochodcov Sucit vo Veľkych kapušanoch nakolko je postihnuty a ja sa nemožem onho starať.. Brat by mal zmenu trvaleho bydliska z čiernej nad tisou kde byval do Malych Ozoroviec kde byvam ja . Pokušala som sa aj telefonicky zistiť ale bohužial nikde som sa nedovolala ..

 Dakujem za Vašu odpoved C


Odpoveď:

Dobrý deň,

z dôvodu rekonštrukčných prác na Klientskom centre Veľké Kapušany, pracovisko oddelenia dokladov Okresného riaditeľstva policajného zboru v Michalovciach nebude v čase od 23.05.2019 do 30.06.2019 zabezpečovať príjem žiadostí a výdaj dokladov na klientskom centre Veľké Kapušany. Vybavení budete počas stránkových hodín na Oddelení dokladov Michalovce, resp. na ktoromkoľvek oddelení dokladov v rámci Slovenskej republiky.

Okrem uvedeného termínu vo Veľkých Kapušanoch je možné vybavenie dokladov nasledujúcich dňoch: 

Občianske preukazy, vodičské preukazy, cestovné doklady

Úradné hodiny:

Pondelok

nestránkový deň

Utorok

nestránkový deň

Streda

nestránkový deň

Štvrtok

8.00 - 14.00

Piatok

nestránkový deň

Sobota

zatvorené

Nedeľa

zatvorené

Adresa:
Okresné riaditeľstvo PZ Michalovce - pracovisko Veľké Kapušany
P. O. Hviezdoslava 75
079 01 Veľké Kapušany

S pozdravom

MsÚ Veľké Kapušany


 
 

Otázka zo dňa 07.05.2019, od Pavel Vytlačiť
 

Otázka: 

Dobrý deň!
Podľa dopravného značenia je ulica Staničná /od križovatky s ul.Bratislavskou a ul.Fábryho/ ,,slepá". Preto sa touto cestou pýtam, že kto a z akého dôvodu dal odstrániť zátarasy na konci ulice?
Buď tam treba osadiť uzamykateľné zátarasy /kvôli odvozu smetia si obsluha môže odomknúť, a následne za sebou zamknúť/, alebo tam v krajnom prípade osadiť dopravnú značku ,, Prejazd zakázaný,,.
V súčasnej situácií táto ulica /z dopravného hľadiska/ nie je vhodná na bežnú premávku!
Ďakujem.

Pavel
 


Odpoveď:

Dobrý deň 

Zátarasy boli odstránené z dôvodu odvozu komunálneho odpadu. Vozidlo na zber komunálneho odpadu hlavne v zimnom období len s veľkými  problémami cúvalo na zasneženej, úzkej a málo upravenej komunikácií. Na vyriešenie danej situácie zamestnanci OTMS Mesta Veľké Kapušany odstránili oceľové zátarasy z konca ul. Staničnej.  Oceľové zátarasy budú nahradené uzamykateľnou zátarasou, ktorú bude pri zbere komunálneho odpadu odomykať obsluha vozidla. 

S pozdravom

Ing. Ján Horváth 

referent výstavby


 
 
Položky 1-10 z 15
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka