Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Veľké KapušanyHľadať


 
 

OZ - Pomoc psíkom na východnom Slovensku

OZ - Pomoc psíkom na východnom Slovensku 

             OZ Pomoc psíkom logo

 

OZ Pomoc psíkom obr1

Adresa: Jána Erdélyiho 595/41
              Veľké Kapušany 079 01
IČO: 42407001
Tel. kontakt: +421 918 799 176
E-mail: pomocpsikomvychod@azet.sk,
Web: www.pomocpsikomvychod.sk

Facebookova stránka:

https://www.facebook.com/pomocpsikomvychod/

OZ

 

OZ Pomoc psíkom na východnom Slovensku

       Situácia s túlavými psami na východnom Slovensku je veľmi zlá, podobná Rumunsku. Nachádzajú sa tu problematické rómske osady, kde sa psy nekontrolovane množia, na dedinách sú psy chované v zlých podmienkach, na reťaziach, bez vody, bez jedla, prístrešku. Primitívni obyvatelia zvieratá vyhadzujú na ulicu, šteňatá topia a vyhadzujú do poľa, kde nemajú šancu prežiť. Toto sa tu reálne deje v 21. storočí!!!

 

NAŠIM CIEĽOM JE PRIAMA ZÁCHRANA TÝCHTO ZVIERAT.

    Občianske združenie Pomoc psíkom na východnom Slovensku sme založili vo februári 2015 vo Veľkých Kapušanoch. Naše občianske združenie je regionálnym centrom Slobody zvierat. Našu činnosť vykonávame dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, popri práci a rodine, bez nároku na odmenu. V roku 2015 sme vo Veľkých Kapušanoch postavili vlastnú karanténnu stanicu pre psy s kapacitou cca 70 psíkov. Karanténna stanica je zariadenie, kde sa umiestňujú psy s neznámym zdravotným stavom – odobraté priamo z ulice. Prijímame často podvyživené, týrané, zranené a choré psy. Akútnym prípadom ihneď zabezpečujeme veterinárne ošetrenia, liečby a potrebné operácie. Psy sú počas karanténnej doby pod prísnym veterinárnym dozorom. Všetky psy sú ošetrené proti vnútorným a vonkajším parazitom. Po uplynutí karanténnej doby zabezpečujeme vakcinácie, kastrácie a každý psík je označený mikročipom. Po veterinárnych ošetreniach sú psy ponúkané na adopciu. Od nás odchádzajú na adopciu iba zdravé psy. V našej karanténnej stanici sa nechcené psy neutrácajú. Pri adopciách psíkov aktívne spolupracujeme s organizáciami: Sloboda zvierat, TierschutzvereinLemuriae.V, GlückfürTiere, a TierhilfeHandicap, ktorým sa týmto chceme srdečne poďakovať za nájdenie množstva láskavých domovov pre našich psíkov a ich podporu. Naše združenie nie je financované mestom , štátom ani EÚ. Činnosť združenia financujeme prevažne z dobrovoľných príspevkov ľudí a adopčných poplatkov.

Obr2 OZ

OZ obr3

Zbierka, ktorú organizovalo Mesto Veľké Kapušany v roku: 2016

 

OZ - Zbierka

Zbierka, ktorú organizovalo Mesto Veľké Kapušany v roku: 2018

OZ_obr6.png

,, Ďakujeme zamestnancom mestského úradu z Veľkých Kapušian za zorganizovanie zbierky pre náš útulok a veľká vďaka všetkým dobrým ľuďom, ktorí darovali materiálnu pomoc a financie, za ktoré sa zakúpili antiparazitárne prípravky ´´

 

OZ Pomoc psíkom na Východnom Slovensku

OZ_logo.png

 

 


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka